Що означає тріск у суглобах?

Тріск і скрегіт суглобів під час встання чи руху – звичайна справа навіть у молодих людей. Якщо це не супроводжується іншими симптомами, такими як біль або набряк, швидше за все це пов’язано з генетичними змінами в анатомії. Однак буває, що при цьому виникають небезпечні дефекти, що ушкоджують суглобовий хрящ і можуть призвести до незворотної дегенерації. Хрускіт у суглобах також є частим результатом травм, перевантажень (наприклад, під час занять спортом) або ожиріння. На жаль, це також могло бути провісником серйозних захворювань, таких як ревматоїдний артрит. Відсутність належного лікування призводить до прогресуючої інвалідності. Дізнайтеся все про здоров’я, та які найчастіші причини появи тріщин у суглобах.

Недоліки, що викликають проблеми із суглобами

Проблеми із суглобами можуть виникати через нестачу вітамінів та мінералів. Ключовими інгредієнтами є кальцій, вітаміни C та D, вітаміни групи B та ненасичені жирні кислоти омега-3. Вони є будівельними блоками хряща та синовіальної рідини (природне мастило, яке захищає кістки від стирання) та стимулюють вироблення колагену. Їх недолік призводить до ослаблення структур суглобів з подальшою появою тріщин, болю та набряків. Багатьох може здивувати те що, що брак води також викликає запалення суглобів. У такій ситуації тіло транспортує його до органів, для яких це необхідно (наприклад, до мозку чи серця), та обмежує його у суглобах чи шкірі.

Що означає тріск у суглобах?

Кавітація

Потріскування у ставку також є частим наслідком кавітації – нешкідливого явища, що полягає у зміні різниці тисків у ставку. Потім у рідині утворюються бульбашки газу. Рух окремих частин суглоба по відношенню один до одного призводить до того, що тиск повертається на колишній рівень, а симптомом є просто тріск або звук стрибків у суглобі.

Розтріскування суглобів та генетичні захворювання

У деяких людей тріщини в колінах чи зап’ястях є результатом специфічної структури суглоба. Суглоби кісток трохи розхитані, тому при русі часто можна почути характерні шуми, що нагадують стрибки суглоба. Зазвичай це генетично детермінована риса тому якщо цей тип феномена також зустрічається в інших членів сім’ї і не супроводжується болем, набряком або іншими симптомами, вам, ймовірно, нема чого турбуватися. Однак якщо потріскування посилюється, варто звернутися до лікаря.

Хондромаляція суглобового хряща

Хондромаляція – це розм’якшення та фіброз суглобового хряща, який є основним «амортизатором» суглоба. Заспокоює травми та знижує навантаження, захищаючи суглоб від пошкоджень. На жаль, внаслідок зайвої ваги, ожиріння, а також травм та розтягувань він може ослабнути. Потім між сполучною та хрящовою тканинами утворюються проміжки, що викликають тиск і біль у суглобах. При розвитку хвороби дедалі частіше руйнується хрящ, що проявляється, зокрема, тріщини у водоймі. Найчастіше захворювання – колінний суглоб.

Що означає тріск у суглобах?

Ревматоїдний артрит

Якщо тріск у суглобі супроводжується болем, якнайшвидше зверніться до лікаря. Причиною може бути ревматоїдний артрит (РА), який є відносно поширеним аутоімунним захворюванням. Найчастіше проявляється у суглобах пальців, ліктів та зап’ястей, рідше – у колінах чи стегнах. Захворювання поступово руйнує зв’язки, сухожилля, хрящі та кістки, що призводить до дегенерації всього суглоба і навіть до інвалідності.

Leave a Comment