9 днів після смерті: що означає ця дата у Православ'ї

9 днів після смерті: що означає ця дата у Православ’ї

Святому Макарію Олександрійському (приблизні роки життя – 295 – 395) було одкровення, що в перші два дні після смерті душа людини залишається на землі поряд з тілом або відвідує різні місця. Третього дня, як воскрес із мертвих Ісус Христос і повернувся в обитель Отця, так і кожна душа постає перед Богом для поклоніння. У цей день зазвичай відбуваються похорони. Наступні шість днів ангели підносять душу до райської обителі та показують усю красу Небесного Царства.

9 днів після смерті – що означає ця дата? Коли минають 9 днів, душа знову постає перед Богом. Після цього 30 днів їй показується весь страх пекла. На 40-й день вирішується остаточна доля людини: чи буде душа радіти з Богом чи терпіти в пеклі муки за скоєні за життя гріхи. Тут https://olgrad.kiev.ua/shho-znachit-40-dniv-pislya-smerti-yak-pominati-i-shho-ne-mozhna-robiti-do-40-dniv/ докладніше описано, що означають 40. днів після смерті.

Саме в ці дні важливо особливо старанно молитися за упокій душі близьких людей. Померлий дає звіт про своє життя перед Господом.

Проханням до Бога про милість ми можемо допомогти померлому пройти посмертні випробування.

Як провести 9 днів після смерті? Незважаючи на скорботу і тяжкість переживань, важливо не забувати, наскільки важлива наша молитва за покійного. Можна чинити молитовне правило вдома, читати Псалтир, подавати милостиню. Необхідно попросити священика здійснити панахиду за померлу людину, адже спільна молитва вважається найсильнішою.

9 днів після смерті: що означає ця дата у Православ'ї

Існує традиція подавати у храмі сорокоуст за упокій. Сорок днів на Божественній Літургії вимовлятиметься особлива молитва за померлих православних християн. Але слід знати, що в храмі можна молитися і подавати записки лише за хрещених людей. Якщо ж людина не належала до Православної Церкви, то молитися за неї треба келійно, тобто вдома.

9-го дня після смерті прийнято відвідувати Богослужіння і старанно молитися за покійного. Також однією з традицій є відвідування могили з наступною поминальною трапезою. На поминках читаються молитви за померлого і куштує приготовлену їжу.

Святі Отці звертають увагу, що не тільки молитва за упокій здатна полегшити посмертну долю померлого. Не менш важливим є і наше власне доброчесне життя.

“Корисніше, ніж усі поминання та заупокійні служби, які ми можемо здійснити за покійних, буде наше уважне життя, та боротьба, яку ми робимо заради того, щоб відсікнути свої недоліки та очистити душу” (преподобний Паїсій Святогорець).

Кожній людині, яка живе на землі, варто пам’ятати, що на всіх нас чекає тілесна смерть. Усі ми постанемо перед Творцем. Тому наше життя за Божими заповідями може стати гарантом перебування в Царстві Небесному. Поряд із старанною, суто молитвою це може надати істотну допомогу нашим близьким людям, які пішли в інший світ.

Leave a Comment